Este un forum pentru toti cei creativi sau cei care vor sa citeasca ceva. Daca ai talent nu ezita sa il arati !

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Mier Aug 11, 2010 3:59 pm
Noutati
Avem skin si banner nou.
Ultimele subiecte
» Ce asculti acum?
Mier Iul 20, 2011 2:52 am Scris de Devil's puppet

» Regulile forumului
Sam Iun 18, 2011 6:07 pm Scris de Iris28

» Genuri preferate
Dum Mai 08, 2011 2:01 am Scris de B!!bb

» Cantati la vreun instrument sau ati vrea sa cantati?
Dum Mai 08, 2011 1:55 am Scris de B!!bb

» Genuri preferate
Dum Mai 08, 2011 1:51 am Scris de B!!bb

» Muzica din Romania
Dum Mai 08, 2011 1:48 am Scris de B!!bb

» Manele - Pro/Contra
Dum Mai 08, 2011 1:44 am Scris de B!!bb

» If dreams would matter
Lun Feb 21, 2011 12:06 am Scris de S=)

Parteneri
Image and video hosting by TinyPic
Photobucket
Huddy_Lisa
Photobucket

VINTAGE WORLD

Distribuiţi | 

Măşti (+16)

In jos 
AutorMesaj
Shiba-san.
Reader
Reader

Data de inscriere : 01/06/2010
Varsta : 24
Localizare : În fân cu Ruki.

MesajSubiect: Măşti (+16)   Mier Iun 02, 2010 1:37 am

A, ficul nu e chiar +16, dar nu am stiut cu ce sa mai umplu spatiul. Ca numele este "Masti", nu "Masti...", nu "**Masti**", nu "..::Masti::.." etc. XD Deeeci... sper sa va placa, daca o sa citeasca cineva. XD

Dintotdeauna mi-am dorit sa ajung un arhitect renumit. Am invatat mult pentru asta si, iata-ma, in sfarsit, la facultate! La facultatea de arhitectura din New York! Batusem atata drum din Japonia si pana aici, incat aveam de gand sa invat mult pana sa ajung un arhitect faimos.
Orasul acela era diferit de Osaka. Era asa de mare, parca era o tara intreaga si zgomotele infernale pe care le faceau masinile, fumul si aglomeratia ma innebuneau! Incercam, insa, sa nu le bag in seama. Tinta mea era in fata, la universitate.
Am ajuns, in cele din urma, la intrare. Era o cladire imensa si multi studenti se plimbau pe-acolo. Am intrat timid pe poarta si toti ochii s-au indreptat spre mine. Niciodata nu mi-a placut sa fiu in centrul atentiei pentru ca mereu o dadeam in bara, iar situatia aceea nu a facut exceptie. Cand am intrat pe poarta, m-am impiedicat de propriile mele picioare si am cazut, lovindu-ma in barba. Durerea nu a fost asa de mare ca si rusinea pe care o simteam, cand toata lumea a inceput sa rada zgomotos si sa arate cu degetul spre mine. Toata lumea radea cu exceptia catorva baieti pe care i-am observat undeva langa un copac, rupti de restul multimii. M-am ridicat si mi-am scuturat hainele si am continuat sa merg spre intrarea in cladire. Am observat atunci, ca baietii care stateau langa copac, ma urmareau. Nu m-am intors la ei, am continuat sa merg spre secretariat, iar, mai apoi, spre biroul directoarei. Abia, cand am iesit, baietii inca mai erau acolo , dar nu a fost nevoie sa ii bag in seama pentru ca au venit ei la mine.
-Salut, mi-a spus unul din ei, cu o fata destul de nesigura.
-Salut, i-am spus.
Baiatul care tocmai ma salutase avea ochelari pe nas si se vedea ca lentilele erau destul de groase. Ma privea putin temator. Am presupus ca se uita asa la mine pentru ca ii era teama de reactia mea.
-Eu sunt Taylor, iar ei sunt Elliot si Edward.
-Incantat sa va cunosc. Eu sunt Kado, le-am raspuns cu un zambet pe buze.
Eram acolo de cinci minute si deja imi facusem prieteni. Nu credeam ca ar fi putut vreodata fi posibil. Eu eram un impiedicat si nu am fost niciodata prea sociabil.
Sus In jos

Măşti (+16)
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Fan Fiction World :: Arhiva :: Arhiva fan fic-
Mergi direct la: